Doğu Akdeniz Mega Havzası: Yeni Veriler, Yeni Fikirler ve Yeni Fırsatlar Kongresine Katılım

Doğu Akdeniz Mega Havzası: Yeni Veriler, Yeni Fikirler ve Yeni Fırsatlar Kongresine Katılım

HABER TARİHİ: 09 Eylül 2019
2999 Kişi okudu

Oda başkanımız Jeoloji Mühendisi Oğuz Vadilili, Oda üyelerimizden Jeofizik Yüksek Mühendisi Hilmi Dindar, Petrol ve Doğalgaz Yüksek Mühendisi Simel Gayde 5-7 Eylül 2019 tarihlerinde Iskenderiye Mısır’da, Amerikan Petrol Jeologları Derneği’nin (AAPG) düzenlemiş olduğu ‘Doğu Akdeniz Mega Havzası: Yeni Veriler, Yeni Fikirler ve Yeni Fırsatlar’ kongresine katılmışlardır.

            

Kongrenin ilk günü olan 5 Eylül’de çalıştay (work shop) düzenlenmiştir. Çalıştayda Doğu Akdeniz Havzaları'ndaki sedimantoloji, stratigrafi, yapısal jeoloji, jeokimya, sismik yansıma ve petrol sistemleri konularını temel alan geçmiş Ar-Ge çalışmalarını da kapsayan konularda interaktif çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

Kongrenin 2. ve 3. günlerinde ise Doğu Akdeniz Havzası’nda faaliyet gösteren şirketlerin uzman yetkilileri (ExxonMobil, PGS Petroleum Geo-Services, Noble Energy, Agenor Energy, Egypt -Dana Gas, ION, IFP vb.) ve Doğu Akadeniz bölgesini çalışan akademisyenler (Oxford University, Alexandria University- Egypt vb.) tarafından sunumlar gerçekleştirilmiştir.

Oda üyelerimizin kongreye katılımında bizlere destek olan KKTC Cumhurbaşkanlığı’na, KKTC Meclis Başkanlığı’na, KKTC Dışişleri Bakanlığı ile Ekonomi ve Enerji Bakanlıkları'na teşekkür ederiz.

Ayrıca kongrenin baş sponsoru konumunda olan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına (TPAO) ve kongreye katılan TPAO heyetinin bizlere göstermiş olduğu nazik ev sahipliğine teşekkürlerimizi sunarız.

 +90 392 228 51 51

 +90 392 227 16 77

 +90 392 228 51 51

yerbilimmuhendisleri@gmail.com

Şht. İbrahim Ali Sokak No : 1 KKTC / LEFKOŞA

 ÜYE GİRİŞİ